fb
Burdasınız: 

Hakkımda

Web siteme hoş geldiniz!

Merhaba. Benim adım Mert Bostan.

43 yaşındayım. İnşaat Mühendisiyim. Evliyim ve 9 yaşında harika bir çocuk babasıyım. Aslen Trabzonluyum. 2009 yılından itibaren Samsun’da yaşıyorum.

Küçüklüğümden beri hep o yabancı filmlerde izlediğimiz bahçeli müstakil evlere hayranlık duymuşumdur. Hani şu iki katlı, bahçeli ve garajı olan evler. Henüz sahip değilim ama güzel bir apartman dairesinde yaşıyorum. En büyük hedeflerimden biri böyle bir eve sahip olmak. Çünkü doğayı, hayvanları, huzuru, dinginliği ve özgürlüğü seviyorum.

Müstakil bahçeli bir yaşamın günümüzün kaotik ve gürültülü dünyasından mümkün mertebe bir kaçış ve özgürlük alanı yarattığına inanıyorum.

Bu işi yapmaya başlamaktaki temel amacım; bahçeli müstakil bir evde yaşama hayali kuran insanların, bu hayallerine imkanları doğrultusunda ulaşmalarına yardımcı olmak.

Empati yapmanın gücüne inanıyorum. Bu şekilde karşımızdaki kişinin kaygılarını ve ihtiyaçlarını daha iyi anlayabileceğimize inanıyorum. Tıpkı ileride kendime de yapmak istediğim gibi ekonomik, güvenli ve işlevsel evler inşa ederken yanlarında danışabilecekleri bir arkadaş ve rehber olmak istiyorum.

Tüm insanların çok değerli olduğuna ve hak ettiğimiz şekilde bir yaşamın peşinde koşmanın hepimiz için temel motivasyon kaynağı olduğuna inanıyorum.

Amacı; ailesine her şeyin en iyisini sunmak olan herkesin tüm hayallerinin gerçekleşmesini ümit ederim.

Hikayem

Ev Maketleri ve Karıncalar…

Her şey o gün başladı
Her şey henüz daha 8–9 yaşlarımdayken çocukluğumun geçtiği Trabzon’da eski stadyum (Avni Aker Stadyumu) caddesinin üzerinde oturduğumuz mahallede başladı. O sabah kaldırımda tek başıma oyun oynuyor ve bir taraftan da hemen karşımda yapılan ev inşaatında çalışanları izliyordum. Yerde kum, çimento gibi malzemeler vardı. Oradaki çalışanlar bunları küreklerle karıyor ve makaralı bir sistemle üst katlara çekip ahşaptan kutuların içerisine boşaltıyorlardı. Bu işlem bütün gün bu şekilde devam ediyordu.

Bir an içimden bir ses bana yarın öbür gün bu inşaat bittiğinde burada çalışan insanların buradan gideceğini ama arkaya bu binanın orada bir ömür boyu kalacağını söyledi. Sanırım bunun adı da ‘’dünyaya bir eser’’ bırakmak olmalıydı. Dünyaya bir eser bırakma duygusu beni çok etkilemişti.

İnşaat Mühendisliğine Uzanan Yol
Ailemde KTÜ’de (Karadeniz Teknik Üniversitesi) çalışan insanlar olduğu için çocukluğumun bir kısmı üniversitede geçti diyebilirim. O zamanlar Mimarlık fakültesinin arşiv odasında öğrencilerin yapmış oldukları ev maketlerini görebilme fırsatım olmuştu. Beğendiğim maketlerden bazılarını eve götürür, odamda en güzel yere koyar, karıncaların evlerin içerisine girişlerini izler ve karıncaların başlarını koyacakları sıcak bir evleri olduğu için mutlu olurdum.
Yıllar geçti kendimi küçükken vakit geçirdiğim üniversitenin Mühendislik & Mimarlık Fakültelerinin yan yana olduğu inşaat mühendisliği bölümünde buldum.
Artık karıncalar yerine insanlara evler yapmayı öğrenmenin zamanı gelmişti :)

Mesleğe Başlıyoruz
Üniversite sonrasında yurt dışında (Rusya, Türkmenistan, Gürcistan, Kuveyt, Özbekistan) gibi ülkelerde çeşitli projelerde çalışma fırsatım oldu. Bu projelerde  yer almak bana; standartlara uygun, emniyetli ve  kaliteli iş yapmayı öğretti.

Üniversite yıllarında tanıştığım eşimle 2009 yılında evlenerek Samsun’a yerleştim. O yıldan 2023 yılına kadar ki süreçte de zaman zaman Samsun’da bazı projelerde çalışsam da iş tecrübelerimin çoğunluğunu yurt dışındaki inşaat projeleri oluşturdu.

Samsun’a Dönüş
Yıllar böyle ilerlerken ve bir taraftan baba olmanın mutluluğunu yaşarken diğer bir taraftan da yılların çok çabuk geçtiğini, artık oğlumun büyüdüğünü ve beni daha çok yanında görmek istediğini anladım.

Bu süreçte hayat bir taraftan ilerlerken bir taraftan da Samsun’da hem kendime hem de insanlara mesleğimde ne gibi faydalı şeyler yapabilirim diye düşünmeye başladım.

Bir gün bir kitap okurken yapmak istediğim şeyi buldum.

Çocukluğumda yaptığım şeyi yapacaktım. Bu sefer karıncalara değil insanlara evler yapmak. Son yıllarda şehir hayatının kaotik ortamından kaçmak isteyen, pandemi dönemi ile zirve yapıp bir de üzerine deprem korkusu yaşamış kendi müstakil evlerini yapmak isteyen insanların düzgün ve güvenilir bir rehber eksikliği çektiklerini düşündüm.

Müstakil bir ev sahibi olmak isteyen insanlara bu yolculuklarında inşaat danışmanı rolüyle yanlarında olarak tecrübelerimle onların mutluluğuna ortak olmak istediğimi anladım.

Böylece hem ben Samsun’da yaşayarak ailemle daha çok vakit geçirebileceğimi hem de küçüklüğümden beri yapmaktan zevk aldığım ev inşaat işlerine devam ederek insanlara bu yolda teknik bir rehber olabileceğimi düşündüm.

Artık Başlıyoruz
Şimdi başlıyoruz. Umuyorum ki ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanan insanlara hayallerindeki müstakil bahçeli evleri yapmalarında ve güvenli ve huzurlu bir şekilde yaşam sürmelerinde yardımcı olabilirim.

Tanışmak ve görüşmek dileğiyle…

Okuduğunuz için teşekkür ederim.


Mert BOSTAN
İnşaat Mühendisi

Önce empati.
Sonra güven.
Her zaman mutluluk.

MİSYON
Müstakil bir ev sahibi olmak isteyen insanların, bütçeleri doğrultusunda inşa ettirmeyi planladıkları evlerini yapmalarına adım adım yardımcı olmak.
VİZYON
Karadeniz Bölgesinde müstakil ev ile ilgili inşaat danışmanlık hizmeti almak isteyen insanlara bu alanda en müşteri odaklı hizmeti sunan firma olarak bilinir olmak.
İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Blog Yazılar:

Müstakil Evin Avantajları Nelerdir?

DEVAMI

Müstakil Ev Yapım Aşamaları Nelerdir?

DEVAMI

Müstakil Ev Ortalama Maliyeti Ne Kadardır?

DEVAMI

Empati Müstakil Ev Çözümleri

İnşaat Danışmanlık Hizmetleri 

Kendinizi kısıtlanmış hissettiren bir apartman dairesinde yaşamaktan bıktınız mı? Şehir gürültüsünden uzak ve kırsalda bahçeli müstakil bir ev size daha mı cazip geliyor? Ailenizle huzurlu vakit geçireceğiniz bahçeli müstakil bir evde yaşamak kulağa ne kadar hoş geliyor, değil mi?

O halde kendi müstakil evinizi inşa etme zamanı!