fb
Burdasınız: 
HİZMETLER
Müstakil Ev Çözümleri çatısı altında iki hizmetimiz bulunmaktadır.
Sıfırdan Müstakil Ev Yapımı İnşaat Danışmanlık Hizmetleri; inşaat sürecinin tüm aşamalarını sizin adınıza yönetmek için tasarlanmıştır.

Mevcut Müstakil Ev Tamirat & Onarım ve Tadilat İşleri Hizmetleri; mevcut evinizde yıllar içinde oluşmuş bozuklukların tamirat & onarım işlerini ya da evinizde değiştirmek istediğiniz alanların tadilatını gerçekleştirmek için tasarlanmıştır.

Sıfırdan Müstakil Ev Yapımı Danışmanlık Hizmeti

İnşaatın yapılmasında birçok aşama vardır;

 1. Aşama: Fikir & Araştırma Süreci
 2. Aşama: Projelendirme& Ruhsat Süreci
 3. Aşama: İnşaat Süreci
 4. Aşama: Yapı Kullanma İzin Belgesi Alma Süreci

Bu aşamalar üzerinde ilerlerken adım adım; belediyeler, proje ofisleri, inşaat ustaları (kaba inşaat ustaları, ince inşaat ustaları, çatı ve cephe ustaları vb. gibi) iç mimari, peyzaj gibi hizmetlere ihtiyaç duyacaksınız.

Empati Müstakil Ev Çözümleri inşaat sürecindeki tüm bu aşamaları sizin adınıza takip edecek hizmet paketleri sunar. Buradaki amaç; müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçlarının inşaat sürecinin doğru aşamasında belirlenmesi ve en doğru hizmetin sağlanmasıdır.

Hizmet paketlerinden projeniz için size en uygun aşama paketini seçin. Geri kalan tüm işleri sizin adınıza biz takip edelim ve size en doğru çözümleri sunarak zaman ve para tasarrufu sağlayalım.

Villa Nedir?

Hizmet Paketleri

Ev inşa etme projeleri karmaşık, zaman alıcı ve pahalı olabilir. Düzgün planlanıp yönetilmezse, maliyet ve zaman aşımları önemli olabilir. Müşterilerimize yeni bir ev inşa etmelerinde yardımcı olarak, doğru planlama ve en küçük ayrıntılara kadar her şeyle ilgilenerek inşaat projenizi yönetmeye hazırız. Kapsamlı inşaat bilgisine, kalifiye teknik personel ve inşaat ekiplerinden oluşan geniş bir ağa sahibiz.

Ev inşaatı projenizin tamamen planlanmasını ve profesyonelce yönetilmesini sağlamak için sizinle birlikte çalışabiliriz.
Ön Hazırlık Paketi
• Arsanızın İmar Durumunun Belirlenmesi
• İstek ve İhtiyaçlarınızın Dinlenmesi
• Mimari Avan Proje Hazırlanması
• 3 Boyutlu (3D) Görseller Hazırlanması
• Metraj Yapılması ve Kullanılacak Malzeme Miktarlarının Belirlenmesi
• Ön Maliyet Hesabı ve Bütçe Belirlenmesi
Kimin İçin Uygundur: Hayalindeki müstakil evinin arsa durumuna göre; mimari avan proje üzerinde ve 3 boyutlu (3D) görsellerle somutlaştırarak, yapı yaklaşık maliyetini hesaplatarak bütçesini belirlemek isteyen kişiler için uygundur.
Başlangıç Paketi
• Arsanızın Zemin Etüdünün Yapılması
• Mimari Proje Çizilmesi
• Statik Proje Çizilmesi
• Elektrik Projesi Çizilmesi
• Mekanik ve Sıhhi Tesisat Proje Çizilmesi
• Şantiye Şefliği Sözleşmesi Hazırlanması
• Yapı Ruhsatı Alınması Süreci Takibi
Kimin İçin Uygundur: Avan projesini ve bütçesini netleştirerek ön hazırlık aşamasını tamamlamış ve hemen inşaatına başlamak isteyen kişiler için uygundur.
İnşaat & Teslim Paketi
• İnşaat Programının Yapılması
• Ekiplerin Organizasyonunun Yapılması
• Kaba İnşaat Uygulama Sürecinin Takibi
• İnce İnşaat Uygulama Sürecinin Takibi
• Sonlama/Montaj İnşaat Uygulama Sürecinin Takibi
• Proje İlave İşler Takibi (Peyzaj, Havuz, Otopark vs.)
• Yapı Kullanım İzin Belgesi Alma Süreci Takibi
Kimin İçin Uygundur: İnşaat başlangıcından teslimatına kadar tüm inşaat sürecini profesyonel bir inşaat danışmanı desteği ile yürütmek isteyen kişiler için uygundur.
Müstakil Ev Mİ Yaptırmak İstiyorsunuz?
Empati Müstakil Ev Çözümleri size projenizin her adımında ihtiyaçlarınıza özel çözümler sunar.
İLETİŞİME GEÇ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bunun iki sebebi var.

Birincisi; müşterilerimizin istekleri veya ihtiyaçlarının inşaat sürecinin doğru aşamada belirlenmesi ve doğru hizmetin sağlanması amaçlanmaktadır. 

Örneğin; Bir müşterimiz inşaat ‘ön hazırlık’ aşamalarını kendisi halletmiş fakat ‘inşaat başlangıç’ aşamasında destek almak istemiş olabilir. Bu durumda bizlerle ‘başlangıç’ ve ‘uygulama’ paket hizmetlerini görüşmek isteyebilir.

İkincisi; ilk ön giriş paketinden itibaren diğer inşaat aşamalarına geçiş yapmadan evvel karşılıklı güven ortamının oluşmasına ve seçimlerini bu esneklikte sürdürmeleri amaçlanmaktadır.

Örneğin; Bir müşterimiz inşaat ‘ön hazırlık’ aşamasında aldığı hizmetten memnun kaldığında bir üst hizmet paketine geçiş yapmak isteyebilir. Ya da inşaatının ilerleyen aşamalarını kendilerinin yapacaklarına kanaat getirdiyse paket hizmetini sonlandırabilir.

Ön Hazırlık Paketi: Hayalindeki müstakil bir evinin arsa durumuna göre; mimari avan proje üzerinde ve 3 boyutlu (3D) görsellerle somutlaştırarak, yapı yaklaşık maliyetini hesaplatarak bütçesini belirlemek isteyen kişiler için uygundur.

Başlangıç Paketi: Avan projesini ve bütçesini netleştirerek ön hazırlık aşamasını tamamlamış ve hemen inşaatına başlamak isteyen kişiler için uygundur.

Uygulama & Teslim Paketi: İnşaat başlangıcından teslimatına kadar tüm inşaat sürecini profesyonel bir inşaat danışmanı desteği ile yürütmek isteyen kişiler için uygundur.

Linke tıklayarak paketler hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Evet. İnşaatınızın aşamasına göre, istek ve ihtiyacınıza uygun olan hizmet paketi ayrı ayrı satın alınabildiği gibi tüm hizmet paketi tek bir paket halinde satın alınabilir. Hizmet aldığınız süreç içerisinde bizlerden memnun kaldığınız taktirde bir üst paketle hizmet almaya devam edebilirsiniz. 

Hizmet bedeli; günlük piyasa şartlarına, projenin yeri, süresi ve hizmetin içeriğine göre belirlenmektedir.

Ön Hazırlık ve Başlangıç Paketlerinde; hizmet paketlerinin maliyetlerine göre (o günün piyasa şartlarına göre) belirlenecek bir hizmet bedeli; tüm inşaat sürecini kapsayan İnşaat ve Teslim Paketinde inşaat maliyetinin %20-25’i oranında hizmet bedeli alıyorum.

Ancak, bu oran projenizin karmaşıklığına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Karşılıklı daha iyi görüşebilmek ve daha doğru bilgi vermek için lütfen iletişime geçin.

Talep edilen hizmet paketinin iş programı takvimine göre başlangıç, ara ödeme ve son ödeme şeklinde üç ödeme şeklinde ödeme yapılır.

Her bir hizmet paketi için yapılan sözleşme kapsamında sözleşme yükümlülüklerine istinaden iptal edebilirsiniz.

Takibini yaptığım uygulama projeleri için, danışmanlık sorumluluğu firmamıza aittir.

Müstakil Ev Tamirat & Onarım Hizmetleri

Hayattaki her şeyde olduğu gibi eviniz de yıllar içinde çeşitli şekillerde aşınma ve yıpranmalara maruz kalır. Bu yıpranmalar, yapı taşıyıcı sisteminden tutun da çatıdan bodrum katına, dış cephe kaplamasına kadar evin çeşitli yerlerinde olabilir. Yıpranmış bu yapılar zamanla yenilenmeye ihtiyaç duyacaktır. Bunun için sahibi olduğumuz evi korumalı ve ihtiyaçlarını gidermeliyiz.

Empati Müstakil Ev Çözümlerinin ev sahiplerine sağladığı tamirat & onarım hizmetlerine bir göz atın.

Ön Keşif ve Değerlendirme

Bir ön keşif süreci, inşaat danışmanının evinizi ziyaret etmesini ve iç ve dış hasarı değerlendirmesini içerir.

Ön keşfin amacı, kusurların notlarını ve resimlerini alarak bir evi problemler açısından inceledikten sonra, binanın tüm yetersizliklerini içeren ayrıntılı bir değerlendirme raporu hazırlayarak ev sahibini konu hakkında bilgilendirme yapmaktır.

Ön keşif hizmeti, tamirat & onarım sürecinin önemli bir parçasıdır ve hasarların doğru şekilde tespit edilmesi için çok önemli bir rol oynar.

Daha fazla bilgi için bugün iletişime geçin.

Rapor Hazırlanması

Rapor, ön değerlendirme sonrası yapılan tespitlerin konuları ele alan yazılı bir belgedir. Rapor hazırlamak gözlemler ile başlar. Araştırma, veri ve bilgi toplama süreci ile tespit edilen problemlerin nasıl çözüleceklerini anlatır.

İnşaat danışmanı, ziyaret sonrası hazırlanacak keşif raporunda problemin ne olduğu, buna ne sebep verdiğini ve bu sorunun nasıl onarılabileceğine dair çok çeşitli bilgiler sunacaktır.

Daha fazla bilgi için bugün iletişime geçin.

Fiyat Teklifi Hazırlanması

Tamirat & Onarım İşlerinde; Ön keşif ve hazırlanan rapor sonrasında tespit edilen hasarların onarımları hakkında tamirat süresi ve maliyeti belirlenir. Fiyat Teklifi hazırlanarak size sunulur.

Tadilat İşlerinde; Ön keşif ve hazırlanan rapor sonrasında tadilat projesi hazırlanır, tadilat süresi ve maliyeti belirlenir. Fiyat Teklifi hazırlanarak size sunulur.

Daha fazla bilgi için bugün iletişime geçin.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Tamirat & Onarım İşleri: Daha önce tamamlanmış fakat zamanla çeşitli sebeplerden dolayı yapının zarar görmüş kısımlarını tekrar yeni gibi görünen bir duruma getirmek demektir.

Tadilat İşleri: Tadilat “değişiklik’’ demektir. İnşaat işlerinde mevcut yapının değişikliğe uğratılmasına tadilat işlemi denir. Tadilatlar binanın dış görünümüyle ilgili olabildiği gibi, binanın içiyle ilgili de olabilir.

Bir tamirat & onarım süreci aşağıdaki dört aşamadan oluşur.

 1. İnşaat danışmanının konutu ziyaret etmesi ve ‘Ön Keşif’ yapılması
 1. İç ve/veya dış hasarı değerlendirmesinin yapılarak ‘Rapor’ oluşturulması ve onarım maliyetinin belirlenmesi
 1. Bu rapor doğrultusunda gerekli tamirat & onarım işi için ‘Fiyat Teklifi’ hazırlanması 
 1. Sözleşme imzalanır ve akabinde gerekli tamirat &onarım işleriniz başlar.

Evet. Dilerseniz evinizde değiştirmek istediğiniz alanlarla ilgili tadilat hizmeti veriyoruz. Değiştirmek istediğiniz alanlarla ilgili tadilat projesi hazırlanır, tadilat süresi konuşulur, fiyat teklifi hazırlanır, sözleşme imzalandıktan sonra tadilatınız başlar.

Bir tadilat süreci aşağıdaki dört aşamadan oluşur.

 1. İnşaat danışmanının konutu ziyaret etmesi ve tadilat istekleriniz yerinde dinlenir.
 1. Tadilat projesi hazırlanır, tadilat süresi ve maliyeti belirlenir.
 1. Fiyat Teklifi hazırlanır.
 1. Sözleşme imzalanır ve akabinde tadilatınız başlar.

Uzmanlık ve Deneyim: Profesyonel bir uzman desteği, size öngöremediğiniz fikirler ve çözümler sunar.

Kişiselleştirilmiş Tasarım ve Planlama: Size özel istek ve ihtiyaçlarınıza uygun tasarım öğeleri, malzemeler ve düzenler önererek yaratıcı ve pratik çözümler sağlayabilir. Onların rehberliği ile tarzınızı yansıtan ve yaşam tarzınızı zenginleştiren, iyi tasarlanmış ve işlevsel bir alan elde edebilirsiniz.

Kaliteli İşçilik ve Malzeme: Profesyonel tadilat hizmetlerinde kaliteli işçilik ve malzeme ön planda tutulur. Güvenilir ekiplere ve malzeme tedarikçilerine erişimleri vardır ve gereksinimlerinizi karşılayan yüksek kaliteli ürünler önerebilirler. Bu da nihai sonucun dayanıklı, görsel olarak çekici ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Zaman ve Maliyet Verimliliği: Profesyonel bir uzman desteği planlama ve malzeme tedarikinden projenin yürütülmesine ve zaman çizelgelerinin yönetilmesine kadar tüm yenileme süreciyle ilgilenirler. Verimli yaklaşımları, yenilemeyi kolaylaştırmaya, gecikmeleri en aza indirmeye ve zamanında tamamlamaya yardımcı olur. Ayrıca, profesyonel hizmetler maliyetli hatalardan ve gereksiz masraflardan kaçınmanıza yardımcı olabilir ve sonuç olarak uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Stressiz Süreç: Profesyonel ev tadilat hizmetleri almanın önemli avantajlarından biri de sunduğu gönül rahatlığıdır. Projenizle ilgilenen uzmanlarla, yenilemenin yetenekli ellerde olduğunu bilerek rahatlayabilirsiniz. İzinleri ele alırlar, inşaatı denetlerler ve süreç sırasında ortaya çıkabilecek zorlukları ele alırlar. Bu, stresi azaltır ve hayalinizdeki ev şekillenirken hayatınızın diğer yönlerine odaklanmanızı sağlar.

Ön keşif hizmetimiz Samsun ili içerisinde ücretsizdir. Samsun dışı için fiyat teklifi almak isteyenler mesafeye göre belirlenen ücreti ödemeleri durumunda keşif hizmetinden yararlanırlar.

Ön keşif inşaat danışmanı tarafından yapılıyor. Gerekli ölçüm ve durum tespitine yardımcı olmak için zaman zaman konusunda uzman ustalar eşliğinde de ön keşif yapılabiliyor.

Web sitemizin iletişim bölümünden talep edilen hizmet formunu doldurarak ya da 0533 490 63 20 nolu numarayı arayarak bir görüşme talebi oluşturabilir ve bu şekilde ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Özellikle evinizde yapısal hasar, izolasyon problemleri, çatı ve dış cephede oluşan yıpranmalar ve bozulmalar gibi problemleri gözlemlediğiniz durumlarda bir profesyonel destek gerektiren ev onarım hizmeti almanızda fayda vardır

Ev tamirat-onarım hizmetlerinin maliyeti, ihtiyacınız olan onarımın türüne ve boyutuna, evinizin konumuna, projenin kapsamına, ihtiyaç duyulacak işçilik ve malzeme tutarlarına göre değişir.

Evet. Gerekli malzemeleri siz temin edebilir bizden danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz.

Blog Yazılar:

Müstakil Evin Avantajları Nelerdir?

DEVAMI

Müstakil Ev Yapım Aşamaları Nelerdir?

DEVAMI

Müstakil Ev Ortalama Maliyeti Ne Kadardır?

DEVAMI

Empati Müstakil Ev Çözümleri

İnşaat Danışmanlık Hizmetleri 

Kendinizi kısıtlanmış hissettiren bir apartman dairesinde yaşamaktan bıktınız mı? Şehir gürültüsünden uzak ve kırsalda bahçeli müstakil bir ev size daha mı cazip geliyor? Ailenizle huzurlu vakit geçireceğiniz bahçeli müstakil bir evde yaşamak kulağa ne kadar hoş geliyor, değil mi?

O halde kendi müstakil evinizi inşa etme zamanı!